Back to Top

Stalo se ...


kostel


Lenešický kostel roste.

Poslechněte si reportáž  Českého rozhlasu sever


12.ledna 2021


Reportáž


park

Tvrzníkův park - jaký bude na jaře?

9.prosince 2020

Koncem listopadu jsme se sešli v parku Jana Tvrzníka u Husovy zvoničky, abychom připravili park na jaro. Vzhledem k omezenému počtu lidí, kteří se mohou společně setkat, byly brigády rozvrženy do 3 dnů. V malých skupinkách pracovali dobrovolníci při výsadbě keřů a cibulovin. Společně jsme vysázeli 800 tulipáná a 500 narcisů. Již teď se těšíme na rozkvetlé jaro v našem parku. Teda pokud nám cibulky myši nesežerou. Podél hlavní silnice přibylo hustě sázených 200 keřů, oddělujících park od hlavní silnice. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu!

Věříme, že se nám podaří zajistit další lavičky a keře na zbylé dvě strany parku.


oceneni


Ocenění Patrimonium pro futuro 2020

18.listopadu 2020

Po nečekané nominaci přišlo nečekané ocenění. Lenešický okrašlovací spolek získal mimořádné ocenění v 7. ročníku Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro.

"Komise vyzdvihla nezištnou iniciativu sdružení věnujícímu se s velkým nasazením záchraně a obnově majetku v cizím vlastnictví a vyzdvihla kulturní aspekt činnosti spolku. Zároveň ocenila kontinuální aktivitu, která neskončila naplněním prvotního počinu, ale naopak pokračuje kultivací veřejného prostoru  a aktivní péčí o další hodnotná místa."

Tohoto ocenění si velice vážíme. Naše sdružení uspělo na celorepublikové úrovni. Toto nás zavazuje k další práci. Mimo dostavbu kostela se nyní soustředíme na "Park Jana Tvrzníka" u Husovy zvoničky. Děkujeme všem za podporu a pomoc.


imageNáš kostel získává nový kabát


22.října 2020


Podívejte se jak pokračuje rekonstrukce kostela

sv. Šimona a Judy v Lenešicích.


kostel

imageBrigády v parku


7. července 2020

Na jaře letošního roku začala postupná revitalizace parku u Husovy zvoničky - Tvrzníkova parku. Po jarních brigádách, kdy jsme vyčistili studnu a osázeli střed parku letničkami, následovaly brigády další. Do parku přibyly nové lavičky a odpakový koš. Na studnu jsme přidělali novou pumpu.

imageNadace Via podpořila revitalizaci parku

Nadace Via

29. duben 2020  ·

Lidem z Lenešic na Lounsku chyběl hezký veřejný prostor pro odpočinek a setkávání, a tak se přihlásili do našeho programu Živá komunita. Přestože tu mají tři parky, ani jeden není udržovaný. A tak se rozhodli společnými silami zvelebit park u Husovy zvoničky. Členové a členky Lenešického okrašlovacího spolku (Přátelé Lenešic) věří, že tím, že si místní lidé park upraví svépomocí, posílí sousedské vztahy a místo se pro ně stane srdcovou záležitostí. 🧡

Projekt je realizován za finanční podpory Česká spořitelna.